HomeJalgpall › Rahvusvahelised maavõistlused

Rahvusvahelised maavõistlused

2013-08-12 18:09

Tere.
 
Selle nädala keskpaiga sisustavad rahvuskoondiste vahel peetavad kohtumised millest vaid üks on ametlik valikmäng. Põhja-Iirimaa võõrustab Venemaad kohtumises, mis oleks pidanud toimuma juba kevadel aga suure lumetormi tõttu jäi tookord pidamata. Seekord siis teine katse. 
 
14.08.2013, Itaalia vs. Argentiina, kell 21.45.
 
 
Kaks sellist suurepärast jalgpallimeeskonda saavad lõpuks ometi taas kokku. Ning minul kui Euroopa meeskondadest Itaalia toetajal ja maailmast Argentiina on raske otsustada, kellele just kaasa elama peaks. Aga siiski ootan rohkem Argentiina võitu. Ning miks „lõpuks ometi“? 
 
Sest viimati kohtuti 2004 aasta Olümpial ja enne seda 1990 aasta MM-il. Ning enne seda 1986 aasta MM-il. Ning need kuupäevad toovad minule naeratuse näole ja kaugeid mälestusi lapsepõlvest. Aga nüüd mängu juurde. Itaalia peatreener on koondisesse kutsunud sellised mängijad:
 
Väravavahid: Buffon (Juventus), Marchetti (Lazio), Sirigu (Paris St. Germain);
 
Kaitsemängijad: Antonelli (Genoa), Astori (Cagliari), Barzagli (Juventus), Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), De Silvestri (Sampdoria), Maggio (Napoli), Ranocchia (Inter);
 
Keskväli: Aquilani (Fiorentina), Candreva (Lazio), Cerci (Torino), De Rossi (Roma), Diamanti (Bologna), Florenzi (Roma), Giaccherini (Sunderland), Marchisio (Juventus), Montolivo (Milan), Pirlo (Juventus), Verratti (Paris St. Germain);
 
Ründajad: Balotelli (Milan), El Shaarawy (Milan), Gilardino (Genoa), Insigne L. (Napoli), Osvaldo (Roma).
 
Argentiina koosseisu ei suutnud ma hetkel veel veebiavarustest leida kuid suurema osa koondisest moodustavad Euroopas mängivad argentiinlased keda ei pea jalgpallihuvilisele mitu korda tutvustama. Itaalia valmistud valikmängudeks Bulgaaria ja Tšehhiga, Argentiinat on ootamas 10. septembril Paraguay. 
 
Itaalia arvatavasti kaitseb jälle stiilis à la Juventus ja ründab samuti. Argentiina annab Messile vaba rolli ründes ja teda toetavad kiired ääred. Tulemuseks pakun ikkagi südamelähedasema Argentiina võitu.
 
Ning näitamaks kui tähtis on nimetatud riikides jalgpall, pakub mõlemale meeskonnale audientsi Rooma Paavst isiklikult, teisipäeval kell 12.00 (kesk-euroopa aja järg). 
 
14.08.2013, Portugal vs. Holland, kell 22.30.
 
 
Hollandlasi ootab tõsine vastasseis Eestiga, Portugal valmistab ette kohtumist Põhja-Iirlastega. Ning selleks ongi mõlemal paras teineteise rammu katsuda ja vormi lihvida. Koondiste nimekirja on mahtunud ikka samad tegelased ja sekka ka mõni uuem nimi kelle potentsiaali ja valmisolekut klass kõrgemal mängida tahetakse proovida. 
 
Kuna tegemist on sõpruskohtumisega siis tehakse palju vahetusi, usun et isegi 5 vahetust meeskonna kohta. Mis aga puudutab ühe või teise meeskonna šansse mäng võita siis hetkel peaks tsipake paremas vormis olema Hollandi koondise mängijad eesotsas van Persiega. Community Shieldsi 2 väravat kinnitavad minu sõnu. Ronaldo ja co. pole veel sellistki hoogu sisse saanud. Seega ootaksin Hollandi võitu.
Eesti
Teemad: