HomeJalgpall › Seekord Hispaanias ja Prantsusmaal

Seekord Hispaanias ja Prantsusmaal

2014-01-17 10:48
18.01.2014, Elche vs. Rayo Vallecano, kell 19.00, Martinez Valero staadion.
 
 
Tabeli viimasesse osas positsioneerivad kaks klubi, kellest kodumeeskond jääb hetkel napilt väljakukkumise tsoonist ülespoole ja külalised, kes peavad võitlust sellest olukorrast pääsemiseks. 2014 aastal on mõlemad jätkanud samamoodi nagu vanal aastal. 
 
Ainuke eelis kaotatud ja viigistatud kohtumiste puhul on külaliste jaoks see, et nemad on sel aastal saanud platsil käija juba neljal korral ja peaksid olema peale jõulu- ja aastavahetuse puhkust paremas vormis. Kodumeeskond Elche suutis aga aasta teises kohtumises teha meele mõrudeks Sevilla meeskonnale, kellelt rööviti kaks punkti viigiga 1-1. 
 
Selgelt vaevab mõlemaid korralike ründajate puudus, mis väljendub löödud väravates. Stabiilsemalt on aga suutnud oma kaitset korras hoida Elche, kellele on kodus löödud kümne kohtumisega 11 väravat. Külaliste resultatiivsus võõrsil mängides on suisa kehv. 
 
Kümne kohtumisega on jalg valgeks saadud vaid üheksal korral. Omavaheliste kohtumiste ajalugu on küll pik, kuid see põhineb suuresti ajast, mil mõlemad müdistasid tugevuselt teises divisjonis. Primeras kohtuti ainsal korral eelmise aasta augustis ja sel korral jäi Vallecano peale 3-0. 
 
Kaks väravat selles kohtumises läksid Bueno arvele, kes on ka praegu Vallecano suurim väravakütt. Eeldan vähe väravaid ja kodumeeskonna üheväravalist võitu.
 
19.01.2014, Reims vs. Olympic Lyon, kell 15.00, Auguste-Delaune II staadion.
 
TonyBeti koefitsiendid: Reims 3.45; viik 3.15; Lyon 2.25.
 
Prantsusmaal sikutavad nii Reims kui ka Lyon end lähemale UEFA Euroopa liigasse või vähemalt eelringi pääsule. Selleks ei tohi kumbki omavahelises kohtumises komistada. Reims juhib hetkel nelja punktiga Lyoni ees ja võidu korral käriseks vahe juba liiga suureks. 
 
Kui lähtuda viimastest kohtumistest, siis ei saaks kahtlustki olla, et Lyon on paremas vormis. Sel aastal on kolmest võidetud kolm, lisaks eelmise aasta lõpust veel kaks võitu ja kaks viiki. Reims ei ole nii hoogsalt alustanud - kaotus Marseille karikasarjas ja võit Lille üle meistrivõistlustel näitab siiski korralikku valmisolekut Lyoni turmtulele vastu seista.
 
Kahepeale kokku on kodus/võõrsil võidetud või viigistatud 18-st kohtumisest 11. Väravaid löödud 28. Sisse lastud 31. Seega 3,27 väravat kohtumise kohta, mis teeb eeldatavalt ka selle mängu väravaterohkeks, tempokaks ja tulemuse ettearvamatuks. Siiski eeldan Lyoni võitu.
Eesti
Teemad: