HomeJalgpall › Stockholmi derby ja Copa Del Rey finaal!!

Stockholmi derby ja Copa Del Rey finaal!!

2014-04-15 13:35

Kolmapäev toob meile kaks huvitavat ja põnevat kohtumist, millest esimene loeb kindlasti Stockholmi elanikele rohkem kui kellelegi teisele aga teine on ülemaailmse tähelepanu all.

16.04.2014, Djurgardens IF vs. AIK, kell 21.05, Tele 2 Arena.

TonyBeti koefitsiendid: Djungardens IF 2.30; viik 3.25; AIK 2.95.
 
Rootsi liiga alustas alles kolm ringi ehk siis nädalavahetust tagasi ja meeskonnad alles koguvad õiget mänguvormi. Kolmest kohtumisest on seni rohkem punkte näpanud Malmö, kuid Djurgarden järgneb neile koos teiste meeskondadega kahe punkti kaugusel.

AIK on pidanud juba tunnistama ka kaotust, kuid eks juhtub ju tegijal mõndagi. „Loomaaial“ on kodus saadud üks võit, AIK sama võõrsil. Tele 2 Arena, kus Djurgarden ja ka teine kõrgliiga klubi Hammarby oma vastaseid võõrustavad, mahutab 30 000 pealtvaatajat ning eeldata on kui mitte täismaja, siis vähemalt 75% täituvusest.

Loodetavasti ei korralda kodumeeskonna ultrafännid sellist tobedat mürglit, mis kohtumise ära jätab või edasi lükkab. Viimased kaks omavahelist kohtumist on lõppenud viigiliselt, 16.09.2012 aga suutis AIK võõrsil 3-0 võiduga tekitada suure pahameele.

Tol ajal juhendas Djurgardeni vägesid tänane Eesti rahvuskoondise peatreener Pehrsson. Selge aga on see, et hooaega on paremini alustanud just kodumeeskond ning kui panustada, siis pigem just nende edule.

16.04.2014,  Real Madrid vs FC Barcelona, kell 22.30, Mestalla Valencia.

TonyBeti koefitsiendid: Real Madrid 2.75; viik 3.55; Barcelona 2.45.

Pole vaja teha suuri sõnu, et selgitada millise tähtsa kohtumisega on tegemist. Järjekordne suur „El Classico“ tõmbab tähelepanu üle maailma. Viimase uudised: Barca sai üllatuslikult kaotuse viimases liigamängus Granadalt, Real nüpeldas 4-0 Almeriat.

Barca andis paarile põhimehele puhkust, Real mängis põhimeestega, puudu olid vaid Ronaldo ja Alonso. Alonso kohapealt arvan, et ta sai lihtsalt puhkust aga Ronaldo on arvatavasti vigastatud ja kas ta finaalis ka platsile tuleb, on kahtlane.

Ees on ju ootamas poolfinaalid Meistrite Liigas ja vastaseks Bayern. Barca kukkus kaotusega liigas tabeli kolmandale reale ja kuna nad on ka Meistrite Liigast välja kukkunud siis ongi Copa Del Rey ainuke võimalus sel hooajal midagi võita. Motivatsiooni peaks meestel olema!

Barca ridades on vigastustega hädas Pique, Bartra ja Puyol. Hea uudis Reali toetajatele on Khedira naasmine pallitreeningutele pühapäeval. Igatahes on oodata järjekordset põnevat ja intriigiderohket kohtumist, kus kastanid valgete eest peab tulest välja tooma Bale.

Kohtumine peetakse Valencias! Miskipärast kaldun arvama, et Real ilma Ronaldota ei ole niivõrd ohtlik ja karika saavad seekord tõsta pea kohale katalaanid!

Eesti
Teemad: