HomeJalgpall › Suured poolfinaalid peetud, taas saabub hall argipäev!

Suured poolfinaalid peetud, taas saabub hall argipäev!

2013-05-02 13:46

Tere.
 
Meistrite liiga poolfinaalid näitasid just seda, mida olingi oodanud. Real sai küll võimaluse aga löömata jäänud värav esimestel minutitel ei lubanud edasipääsule mõelda. Iseenesest ei oleks 3-0 võit Madridis Reali jaoks olnud midagi võimatut. Ning kui seda mängu millegagi meenutada, siis olekski need kasutamata jäänud võimalused nii ühelt kui teiselt poolt ja kindlasti ka mõlema meeskonna väravavahtide suurepärased tõrjed. 
 
Teisest poolfinaalist avaldas enim muljet Bayerni meeste tugevus, nii võime liikuda ja joosta kui ka kehaline tugevus, mis avaldus kahevõitlustes ja enesekindluses palliga mängimisel. Sellist esitust ja Barca hävitamist, olgugi et Messita, oli meeldiv vaadata. Igatahes minul. Nüüd aga liiguksin edasi nädalavahetusele.
 
04.05.2013, Borussia Dortmund vs. Bayern München, kell 19.30. 
 
 
Laupäeval võib Saksamaal näha aga Meistrite liiga finaali eelsoojendust sest Bundesliigas lähevad vastakuti just Borussia ja Bayern! Tõeliselt huvitav saab olema. Sest kas treenerid saadavad rutiini säilitamiseks väljakule põhikoosseisu või lasevad mängida suurema osa hooajast varumeeste rolli täitnud mängijatel?  Millise taktikaga emb-kumb platsile astub, reetmata plaane Londonis esinemiseks? Suurem võimalus manööverdada ja koosseisuga varieerida on kindlasti Bayernil, sest neil on liiga võit juba kindlustatud. 
 
Borussia peab aga kindlustama oma teist kohta. Ning kas „reeturist“ Götze on terve (vigastas Reali vastu reie tagalihast) ja kui jah, siis kas ta väljakule lubatakse ja kuidas reageerib publik? Liigub Götze suvel ju just Bayernisse. Umbes-täpselt aasta tagasi purustas Borussia kodus karikavõistluste sarjas tulemusega 5-2 Bayerni. Peale seda on minimaalse eduga võitnud kaks kohtumist Bayern. Kokkuvõtvalt, kui teatatakse koosseisud, siis saab ka täpsemalt mängu kulgu arvata. Kuid pigem ikkagi Bayern.
 
05.05.2013, Brondby vs. FC Kopenhaagen, kell 20.00. 
 
 
Taani pealinna suur vastasseis. Kuigi liiga tabeliseisu ja koefitsiente vaadates tundub, et mäng kujuneb ühekülgseks siis mina seda ei usu. Õigemini loodan siiralt. Sest tausta kiiresti lahti seletades on Brondby Kopenhaageni linnaosa „omade poiste punt“ ja FC Kopenhaagen pealinna rikkurite kokkupandud rahadega ülalpeetav, kuigi hästi toimiv, suurklubi. Seega põhimõtteline vastasseis on olemas. Lisaks ka veel pikaajaline rivaliteet. 
 
Ning lisaks on Brondby treeneripingil leedulasest peatreener, kellel nüüd juba ammu Taani kodakondsus, Aurelius Skarbalius. Ise vana Brondby paremkaitsja on ta peale pikki aastaid eemalolekut tulnud tagasi oma kunagisele koduklubile appi rasketel aegadel.  Hetkeolukorrast saame aimu kui vaatame mõlema klubi viimaste mängude tulemusi. Seal on need kaks üsna võrdsed. Kodus on Brondby olnud ikkagi suhteliselt kehvake, FCK aga võõrsil parim. 
 
Kui hooaja lõpuni on pidada veel 4 kohtumist võib  FCK tagada endale järjekordse meistritiitli, „kollased“ peavad võitlust pääsemaks madalamale tasemele kukkumise tsoonist. „Lust ja lillepidu“ oleks võidu korral mõlema klubi peakorteris. Fännid ja toetajad saavad igatahes endale ühe mõnusa pühapäevase õhtupooliku. Pakun viiki!
Eesti
Teemad: