HomeJalgpall › Suvi läheneb, liigume põhja

Suvi läheneb, liigume põhja

2013-05-20 15:23
Tere.
 
Nagu rändlinnud, nii ka meie. Sest ilmade soojenedes ja suve lähenedes lõpetavad jalgpalliliigad oma hooaegasid ning kemplemist jagub vaid nendesse riikidesse kus talved pikemad ja mehed karmimad. Seekordses nädalasiseses blogis  vaatan Rootsi liigas toimuvale. Kuid juba nädalavahetusel ootab meid eest Meistrite Liiga finaal ja pühapäeval Copa Italia. Täna siis aga Rootsi ja Allsvenskan.
 
22.05.2013, Gefle vs IFK Göteborg, kell 20.00
 
 
Kuna Rootsi liigast pole varem jälgida mahti olnud siis selgituseks, et Rootsis kestab hooaeg kevadest-sügiseni. Hetkel on just IFK see, kes üheksa mängu järel tabelit juhib ning kodumeeskond Gefle asub tabelis kolmeteistkümnendal kohal. Punkte vastavalt 20 ja kaheksa. Gefle mängib kodus ning nende kodus peetud kohtumiste statistika on suhteliselt ok- neljast mängust kaks võitu, viik ja kaotus. 
 
IFK võõrsilt täpselt sama statistika. Gefle on igas oma kodumängus sel hooajal löönud vähemalt ühe värava ning seda tasub loota ka seekord. Ning tõenäosus, et IFK laseb endale võõrsil värava lüüa on 80%, siis kinnistub veelgi šanss, et kodumeeskond saab jala valgeks. Ning kuigi statistika räägib meile, et külaliste puhul pole ime kui võõrsil lüüakse nende osalusega mängus üle 2,5 värava, siis kodumeeskonna kodumängudel on see arv jäänud väiksemaks kui 2,5. Nii, et võta sa kinni kui palju nüüd lüüakse. Igatahes Gefle ei ole kodus viimases kahes kohtumises võitu näinud ja ehk seekord saavad nad seda oma toetajatele liiga liidri vastu näidata. 
 
Vigastatute nimekirjades ei ole suurimaid väravalööjaid ära märgitud. Mis tähendab, et põhimehed saavad peale pühapäevast vooru jälle vaid kaks päeva taastumiseks, Geflel kaasas viik 2-2 ja IFK-l võit 2-0. Minu ennustus: viik.
 
22.05.2013, Stockholmi AIK vs. Djurgarden, kell 20.05
 
 
Stockholmi derby. Mis kisub kindlasti tuliseks ja emotsionaalseks. Külaliste hooaeg ei alanud kohe üldsegi hästi. Kaotuseid saadi riburada pidi ja asi päädis ähvarduste ja treeneri vahetusega. Peale seda on meeskond suutnud ennast kokku võtta ja masinavärgi käima lükata. Viimati saadi jagu Halmstadist, enne seda aga köeti saun Malmöle, kes turniiritabelis suisa viiendal real. 
 
AIK tegemised: kaks võõrsil mängu järjest, tulemusteks kaotus ja võit. Djurgardeni statistika võõrsil mängides on nii kohutav, et juba selle mainimine peaks igasugused võimalused nullima. Väravate vahe 1-14, mängu kohta lüüakse vähem kui 0,25 väravat, endale lastakse lüüa rohkem kui 3,50 väravat, nulli pole suudetud hoida ja ise on väravad löömata jäänud lausa 75% võõrsil peetud kohtumistest. 
 
Aga just need numbrid ja viimaste mängude tulemused, mis sest et kodus, annavad usku ja lootust paremuse poole liikuvast „loomaaiast“. Seega olgu mis on, mina eelistan selles duellis Djurgardenit.
Eesti
Teemad: