HomeJalgpall › Teel Brasiiliasse

Teel Brasiiliasse

2013-10-07 14:40

Tere.
 
Sellel nädalal ei toimu meeste jalgpallis midagi huvitavat nädala keskel. Küll aga hakkab reedel saama nii draamat, tragöödiat ja mõnel juhul ka komöödiat.
 
Nagu ühes varasematest blogides juba mainisin, saavad Euroopa valikgruppidest edasi otse alagruppide võitjad. Kaheksa paremat teise koha omanikku selgitavad neljas paaris play-off süsteemis, kodus/võõrsil,  välja veel neli edasipääsejat. Vaatame siis, millises olukorras gruppides seis on?
 
Grupp A
 
Suhteliselt põnev, Belgia juhtimas 22 punktiga, Horvaatial 17. Reedel kohtutakse Zagrebis omavahel, eelmine mäng jäi 1-1 viiki. Kui horvaadid võidavad, siis on Belgial vaja viimases kohtumises kindlasti Walesi vastu võitu ja sama vajab Horvaatia Šotimaa vastu. Edasipääsu play-offi on mõlemad aga kindlasti taganud.
 
Grupp B
 
Itaalia on juba Brasiilias. Teise koha eest annavad tõsiselt valu  Bulgaaria (13 p.) ja Taani ( 12 p.). Tulemas kohtumised: Bulgaarial Armeenia vastu võõrsil ja Tšehhi kodus. Taani olukord on selline: Itaalia ja Malta kodus. Kui Malta võit on kohustuslik, siis Itaalia vastu on raskem. Väga intrigeeriv.
 
Grupp C
 
Arvatavasti kuulub esikoht Saksamaale, teisest kohast hoiab küünte ja hammastega kinni Rootsi. Esimene kodumäng ongi peamise konkurendi Austria vastu. Kui see kaotatakse, siis on viimases voorus vaja võita Saksamaad. Austria, kes praegu kaotab rootslastele kolme silmaga, peab võitma mainitud kohtumises Rootsit ja teisipäeval ka Fääri saari. Jällegi intriigi kui palju!
 
Grupp D
 
Holland on läinud oma teed. Edasipääsu nimel võitlevad suisa kolm meeskonda- Türgi, Ungari ja Rumeenia. Ungarlasi ootavad Holland võõrsil ja Andorra kodus. Türgi saab tunda meie külalislahkust ja võõrustab ise hollandlasi, Rumeenia sõidab külla pisikesele Andorrale ja siis ootab meie koondist Bukaresti sõit.  Suurimad võimalused teisele kohale jõuda oleks vast Rumeenial.
 
Grupp E
 
Kõige segasem seis. Šveits viie punktiga teistel eest (18) , aga siis on kolme silma sees koguni neli riiki: Island (13), Sloveenia (12), Norra (11) ja Albaania (10). Siin on teoreetilisi variante nii palju , et edasi võib pääseda neist igaüks. Aga peale reedet oleme targemad.
 
Grupp F
 
Venemaa ja Portugal on mõlemad suured jalgpalliriigid ja soovivad vältida fiaskot, et play-offi ei läbitagi ja Brasiilia MM jääb unistuseks. Seega teevad mõlemad kõik, et võita viimased kaks kohtumist. Sellisel juhul jääb Venemaa ühe punktiga peale. Võõrsil ootavad neid nii Luksemburg kui ka Aserbaidžaan, Portugal peab esimeses mängus alistama Iisraeli ja teises Luksemburgi ning lootma, et vähemalt aserid suudavad venelastelt mängutuju ja punkte röövida.
 
Grupp G
 
Sarnane seis eelmise grupiga. Bosnia-Hertsegovina ja Kreeka istuvad 19 punkti peal. Bosnia kodus Liechtensteini vastu ja võõrsil Leedu, Kreekal kodus Slovakkia ja Liechtenstein. Kui punktid ikkagi lõpuks võrdsed siis arvestatakse omavahelisi mänge ja viigi kõrvale sai Bosnia kodus magusa 3-1 võidu.
 
Grupp H
 
Seltskond, kus ei ole selge veel mitte midagi. Inglismaa (16), Ukraina (15),  Montenegro (15) ja Poola (13) tahavad kõik kaarte segi lüüa ja vähemalt teiseks tulla. Tõeliseks mustaks hobuseks võib kujuneda Poola, kes mängib nii Ukraina kui ka Inglismaaga võõrsil. Inglismaa peab aga jagu saama veel ka Montenegrost. Ukrainale jääb viimasesse vooru lohutuseks nüpeldada San Marinot. Jällegi võime palju selgema pildi saada peale reedeseid mänge.
 
Grupp I
 
Hispaania ja Prantsusmaa. Punkte küll võrdselt aga valitsevatel meistritel on mäng veel varuks. Kui reedel õnnestub Valgevenet kodus võita, siis piisab Gruusia vastu ka viigist teisipäeval.  Prantsusmaa teist kohta ei ohusta miski ja Soome vastu tullakse pingevabalt ja teadmisega, et novembris tuleb keegi veel kahe mängu kokkuvõttes maa alla tampida. 
Eesti
Teemad: