Home › Toronto Raptors, kas jäädavalt idakonverentsi tipus?

Toronto Raptors, kas jäädavalt idakonverentsi tipus?

2014-12-23 18:01

NBA hooajast on mängitud ⅕ ja üllatusi on jätkunud. Üheks kõige suuremaks neist võib lugeda aga Toronto Raptorsi arengut. Meeskond, mille puhul oli see hooaeg oodada edasiminekut aga mitte nii tormilist, et juhitaks 16:5 idakonverentsi. Juhtides koguni üleeelmine nädal seisul 13:2. Ette võib küll heita, et mängitud on 13 mängu kodus ja 8 võõrsil ja mitmed nende vastased on olnud kehvemapoolselt mängivad meeskonnad. 
 
Põhjalikumalt analüüsides selgub, et Raptorsi mängugraafik ei ole olnud väga kerge. ESPN-i Strength of Schedule edetabelis ehk tabelis, mis näitab, kui tugevate vastastega on tulnud meeskonnal mängida, asetseb Toronto hetkel 12-ndal positsioonil. Keskmike hulgas.
 
Statistika toetab arvamust, et Kanada saurused jätkavad eelmisel hooajal pooleli jäetut. Eelmisel hooajal alustas Raptors 6 võidu ja 12 kaotusega. Peale meeskonna ühe staari Rudy Gay vahetust tekkis rohkem võimalusi DeMar DeRozanil ja Kyle Lowryl ründes särada. Lowry ja DeRozani näol on tegemist tagamängijate duoga, kes täiendavad üksteist (Gay’l ja DeRozanil oli kombeks pigem üksteist jäljendada) ja kelle abil suutis Raptors hooaja teisel poolel saada kirja muljetavaldavad 42 võitu ja ainult 22 kaotust. Edu tundub tulevat edukast mängust mõlemal palliplatsi poolel.
 
Kui miski toimib, pole mõtet seda lõhkuda või tingimata muuta. Seega pole vaja imestada, et käimasoleva hooaja jooksul on peatreener Dwane Casey hoolealused mänginud samaviisi edukalt nii ründes kui ka kaitses. Hetkel asetsevad nad liigas Hollinger'i meeskonna ründeefektiivsuse edetabelis teisel kohal (111,7) ja kaitseedetabelis seitsmeteistkümnendal kohal (103,8).
 
Enesekindlust jätkub - kõige ehedam näide oli Raptorsi esitus hooaja eel idakonverentsi üheks suurfavoriidiks peetud Cleveland Cavaliersi vastu. Pärast 34:18 kaotussseisu jäämist tehti 21:4 spurt ja mindi juhtima seisul 39:38. 
 
Cavaliersi üle domineerimine jätkus aga veel ka teisel poolajal, mil Kyle Lowry tempo dikteerimise mõjul suutis Raptors 61:65 kaotusseisust teha 24:2 spurdi ja minna juhtima koguni 85:67, seda võõral väljakul. Pole vaja vist mainidagi, et Raptors võttis lõpuks LeBron Jamesi koduklubi vastu ülikindla võidu.
 
See ei ole ainuke näide Raptorsi suutlikkusest. Loetud päevad tagasi oli Raptors vastamisi Läänekonverentsi parima ründemeeskonnaga, Dallas Mavericksiga. 2:21 enne lõpusireeni oli Raptors veel kaotusseisu, 83:97. Ometi suudeti teha 13:2 spurt ja 33 sekundit enne matši lõppu oli Kanada üks kuumemaid spordimeeskondi vaid 3 punkti kaugusel viigistamisest. Imet tol õhtul ei sündinud ja Mavericks sai võidulinnukese kirja, aga Raptorsi võimekus teha kaotusseise kiiresti tasa ei jäänud meedias ja analüütikute seas märkamata. 
 
Seega, kõike eelnevat arvesse võttes, Raptors on meeskond, mille puhul live panustamine võib olla suurepäraseks võimaluseks õigete mänguhetkede tabamisel.
 
 
Toronto edu rünnakul kui ka kohatised paranemisemärgid kaitses ei ole üllatav nende peatreenerit vaadates. Raportsi treener Dwane Casey viis abitreenerina 2011 aastal Dallas Mavericksi tiitlini. Põhihooaja lõpetas Mavericks seitsmendal kohal kaitseefektiivsuse poolest ja kaheksandal kohal ründeefektiivsuse poolest. Madalt kohta ründes mõjutasid aga Mavericksi puhul mitmed hooajal tekkinud vigastused. Playoff'ides mängiti, praegusele Raptorsile sarnaselt, ründes märgatavalt efektiivsemalt. Kas Casey üritab ehitada juba Mavericksiga edukalt tiitlini viinud mänguplaani ja kas see uuesti edu toob? Seda näitab hooaja käik. Raports on aga meeskond, kellel hoolega silma peal hoida.
Eesti