Home › TÜ/Rockil on suured šansid lõpetada hooaeg positiivsetel toonidel

TÜ/Rockil on suured šansid lõpetada hooaeg positiivsetel toonidel

2014-12-23 17:28

Tartu Ülikool/Rocki hooaja algust mäletab iga korvpallisõber väikese nördimusega – järjepanu tabasid meeskonda vigastused, Augustas Peciukevicius oli liimist lahti, kokkumäng jättis soovida ja esmapilgul näis, et mitmedki põhitegijad (Janar Talts, Tanel Kurbas) on võrreldes eelmise hooajaga teinud sammu tagasi. 
 
Kaotati Raplale, Cramole, Tarvasele...palju ei olnud puudu, et Pärnu või Valga võtnuks võidu ära. See-eest näitas võitleja hinge vanameister Valmo Kriisa, kelle kohta on Rocki peatreener Gert Kullamäe öelnud siinkirjutajale: „Vanust ei ole mõtet vaadata, tuleb vaadata korvpalluri hinge, füüsilist seisundit ja tahtmist platsil. Vanusel pole tähtsust kui eelnevad kriteeriumid on heal tasemel.“
 
TÜ/Rock on koduses meistriliigas tõusnud aegamisi teisele kohale, jättes selja taha võimsalt alustanud pärnakad, alati ohtliku Tarva ja nüüdseks mitu põhimängijat kaotanud Rapla. Kui Kalev/Cramo välja arvata, on Rock tagasi koduse tippešeloni absoluutses tipus, ehkki allikad räägivad, et mitu põhimängijat vaevleb igapäevaselt mõne pisivigastuse küüsis. Ääremängija Timo Eichfuss olevat sootuks mänginud viimased poolteist kuud valuvaigistite toel. Joosep Toome põlved on hapramad kui kurja abikaasa käes võbelev portselantaldrik.
 
Rocki viimased mängud detsembrikuus on euromängud Sofia Lukoil Academicu (Bulgaaria) ja Egis Körmendi (Ungari) vastu, Alexela Meistriliigas Audentes/Noortekoondisele kaotanud TLÜ/Kalevi vastu ja Eesti karikavõistlustel TTÜ ning Tarva/Cramo vahelise paari võitja või kaotaja vastu kohamängudel.
 
Korvpallile panustamine on Rocki puhul muutunud lihtsamaks – ehkki Toome on väljas, on meeskond leidmas üles enda identiteeti ja euromängudes ollakse konkurentidest *nõks* üle, ehkki ungarlastega võib kodus keeruliseks minna.
 
Kuna TonyBetis saab praegu ennustada ainult seda, kes tuleb Eesti meistriks 2014/2015 hooajal, siis on võimalused piiratud Rocki mängudele raha panemiseks. Rocki koefitsient praegu on 2.45 (Cramol on 1.65) ja nähes Cramo VTB liigamänge ning rivistust paberl, siis peab olema väike optimist, et teha praegu julgeid panuseid. 
 
Ometi ei tasu sellest variandist hoiduda kuni kevadeni. Peab välja tooma, et Cramo mängib jaanuarist märtsini mitukümmend mängu, üle 30 matši julgelt. Cramo tugitala Frank Elegar on hooaja algusest võidelnud Achilleuse kõõluse vigastusega (siiani olnud sellest vapralt üle ja teinud muljetavaldavaid numbreid), Rain Veideman sai oktoobri lõpus nii õnnetult vigastada, et on siiamaani väljas traumaga, ka leedulane Mindaugas Kupšas võitleb läbi jalavalu. 
 
Cramo ülitihe graafik, Rocki võrdlemisi lahja mängudegraafik ja aina enam „klikkiv“ koosseis annab märku, et kevade lõpuks on Rocki järjekordne „barankad“ korvpallifinaalis kahtlane väljavaade. Jah, Cramo on karastanud ja kasutab mehi targalt (VTB-s  on platsil „staarid“, Balti ja Eesti liigas noored ning vähem mänguaega saavad mehed), kuid 1.65 koefitsient võib olla ikkagi liialt hell pealinna klubi osas.
 
Autor soovitab teha Rockile panus, kuid hoiduda mitmesaja eurosest panusest, sest Joosep Toome põlved, leedulaste Augustas Peciukeviciuse ja Karolis Petrukonise tervis ning Janar Taltsi füüsiline seis kevade lõpus on liialt tähtsad, et panustada julgelt juba praegu. Ometi on ülimalt kahtlane, et Cramo võtab koduses meistriliigas 4-0 võidu. Eriti kui VTB liiga hooaeg kujuneb positiivselt pikaks ja fookus suunatakse sinna, lisaks ka Balti liigale. 
 
Nii võibki finaali lõpuks tekkida olukord, kus Eesti „tugevaim“ klubi saab VTB liigas korraliku koha ja võidab Balti liiga, kuid jääb ilma lõpuks rahvuslikust meistritiitlist. Rocki ainus ülesanne on hoida mehed tervena ja saavutada finaali ajaks ideaalne klapp meeste vahel. Tartu publik hoolitseb juba elamuse eest.
Eesti