HomeJalgpall › Uued neljapäeval

Uued neljapäeval

2013-12-02 18:47

Tere.
 
Nädala alguseks viin teid Inglismaale ja olen valinud ühe mängu Premierist ja ühe Championshipist.
 
03.12.2013, Ipswich vs. Blackburn, kell 21.45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Ipswich 2.05; viik 3.25; Blackburn 3.45.
 
Paljud Eesti jalgpallisõbrad jälgivad Euroopa jalgpalliriikide kõrgemaid liigasid ja soovivad sellist jalgpalli näha ka ise staadionile sattudes.
 
Hoopis huvitav on aga teinekord vaadata madalamate liigade suuri mänge, sest seal näeb sageli lihtsat ja võitluslikku jalgpalli, kus pole kohta asjatul kukkumisel ja teesklemisel. 
 
Inglismaa tugevuselt teises liigas lähevad vastakuti kaks tabeli keskmikku, mõlemal korjatud seni 23 punkti. Võite, viike ja kaotusi on saadud võrdselt ja vaid parem väravate vahe ühe värava võrra annab eelise kodumeeskonnale.
 
Kuna pole saanud sel hooajal mahti Championship’i jälgida, siis tuleb tugineda vaid statistikale. On olemas ka otsene võrdluspunkt-kohtumine Blackpooliga. 
 
Ipswich suutis tabelis eespool olevat meeskonda 9. novembril võõrsil võita. Samas sai Blackburn nende vastu võõrsil kätte 2:2 viigi. Hetkel tundubki hoog parem olevat Ipswichil, viimastest kohtumistest võite ja kaotusi mõlemaid kaks, sekka ka kolm viiki. Blackburni kolme kaotuse kõrval on kaks võitu ja kaks viiki. 
 
Veel leiab vormitabelist huvitava asjana, et Ipswich on mänginud kodus edukamalt kui Blackburn võõrsil. Seega võiks eeldada ka kodumeeskonna võitu, kuid et riske maandada, võiks pakkuda ka viigilist tulemust.
 
04.12.12013, Swansea vs. Newcastle Utd., kell 21.45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Swansea 2.15; viik 3.40; Newcastle 3.40.
 
Midagi ei ole öelda, Newcastle on teinud suurepärased viimased nädalad ja on nelja järjestikuse võidu toel tõusnud tabeli eesotsa. Sinna, kuhu selline suur ja võimas klubi peakski kuuluma. 
 
Muidugi on asi Sheareri hiilgeaegadest veel kaugel, aga loodetavasti ollakse sinnapoole teel. Pärast kodus Chelsea ja võõrsil Tottenahmi alistamist tundusid viimased võidud W.B.A ja Norwichi üle lausa kohustuslikud. Swansea seevastu aga ei suuda kuidagi hakkama saada kahel rindel rabamisega. 
 
Kaotused tulevad nii Euroopa liigas kui ka Premieris. Viimati oldi vastakuti Man City-ga - seal on lihtsalt mängijate tasemevahe liiga suur, et edu loota. Aga viigid Stoke ja Kubani-ga näitavad midagi, mis ei ole hea märk. 
 
Kui Swansea peatreener Laudrup on rõhu asetanud lühikesele söödule, millega alustatakse juba kaitsest, siis Newcastle on leidnud oma edu võtmena pikad ja tugevad ründajad. Ning kui kodumeeskonna põhituumik koosneb hispaanlastest, siis külalistel prantslastest. Siia-sinna ka mõni kohalik. Koefitsient külaliste võidu korral ahvatleb ja loodetavasti tasub ka ära!
Eesti
Teemad: