HomeJalgpall › Valikmängud, valikmängud!

Valikmängud, valikmängud!

2013-09-06 16:42

Nagu eelnevas blogis mainisin, siis ongi järjekordsete valikmängude aeg käes. Üheksa alagruppi, palju draamat ja eufooriat juba olnud ja palju veel tulemas. Vaatan kahte kohtumist mille koefitsiendid eeldavad võrdsete lahingut.
 
06.09.2013, Serbia vs. Horvaatia, kell 21.45.
 
TonyBeti koefitsiendid: Serbia 2.65; viik 3,10; Horvaatia 2,65.
 
Alagrupis on olukord järgmine: Horvaatial teisel kohal olevana kogutud suurepärased 16 punkti ja suhteliselt kindel tunne. Serbia kolmandal positsioonil vaid seitsme punktiga. Ning kuna mõlemal on veel pidada vaid kolm kohtumist siis ongi Horvaatial oma teise koha kindlustamiseks vaja vaid ühte punkti. 
 
Teistes alagruppides ei ole keegi  teisel kohal olevatest meeskondadest praeguseks niivõrd palju punkte kogunud ning parimate teise koha omanike seas on lõpuks kindlasti ka Horvaatia. Omavahelise eelmise kohtumise suutsid horvaadid 2-0 võita. 
 
Löödud väravate arvu poolest ollakse nagu enam-vähem võrdsed, kuid sisselastud väravate poolest on serblased kindlalt halvemas seisus. Horvaatide ründeduo Mandzukic ja Eduardo on heas hoos ja kujutavad alati vastastele ohtu. 
 
Serbia saab loota oma marulisele publikule, kuid kui meeskonna sees valitseb ebakõla ja ühtsuse puudumine, siis ei ole ka suurte ja oskuslike staaride osalusel head tulemust loota. Võit Horvaatiale.
 
06.09.2013, Läti vs. Leedu, kell 21.10.
 
TonyBeti koefitsiendid: Läti 2.15; viik 3,25; Leedu 3,30.
 
Meie lõunanaaber Läti võõrustab omakorda oma lõunanaabrit Leedut. Ei ühel ega teisel pole jalgpalli vallas rahvuskoondiste tasemel midagi hõisata. Kaotatud on nii Luksemburgile kui Katarile ning isegi Lichtensteiniga suutis Läti 1-1 kõigest viiki mängida. 
 
Omavahel ei olegi veel selles kvalifikatsioonis kohtutud ning kui hetkel on tabelis neid kahte eristamas vaid üks punkt, siis võib lätlaste edu korral olukord tabelis muutuda. Just punasärkide mängu võisime ka meie alles hiljuti Tallinnas näha ja eks sama tegid ka leedukad. Omavahel on mängitud nii sõpruskohtumisi kui ka Balti turniiri raames. 
 
Ja suuremas osas on alati lätlased peale jäänud. Kas seekord on arukust ja tarkust koos õnnega rohkem ungarlasest leedukate peatreeneril ja Pahars saab oma esimesed triibulised? Arvan miskipärast küll nii!  
Eesti
Teemad: