HomeJalgpall › Valikmängude eel

Valikmängude eel

2013-09-03 14:47

Sellel nädala keskel on jalgpallirindel vaikus, sest tegemist on järjekordse rahvuskoondiste mängudest põhjustatud pausiga ja parimatest parimad on korjatud kokku esindama oma riiki ja rahvust nii hästi, kui keegi oskab ja suudab.
 
Ka meie Eesti koondist ootab ees valikturniiri seisukohast mitte just kõige olulisem kohtumine, aga seda enam meelitab publikut staadionile atraktiivne ja tugev vastane Holland. Holland, kelle viimasest külastusest Tallinnasse on möödunud juba 12 aastat. Kokku olemegi me seda totaalset jalgpalli viljeleva koondisega kohtunud kolm korda ja kolmel korral on tulnud tunnistada nende paremust. Loodame seekord paremat tulemust!
 
Aga kuna esimeste valikmängudeni on veel paari päeva jagu siis teeks kiire ülevaate alagruppidest ja neljapäeval vaataks siis juba konkreetselt kahte paari ja nende eelseisvaid kohtumisi.
 
Euroopa meeskonnad mängivad üheksas alagrupis millest kaheksa on kuueliikmelised ja viimane viiene alagrupp. Otse pääsevad edasi alagruppide võitjad. Kaheksa paremat teise koha omanikku loositakse veel omakorda paaridesse, misjärel kohtutakse kodus-võõrsil versioonis ning kahe mängu kokkuvõttes saame veel neli meeskonda kes kvalifitseeruvad 2014 aasta Brasiilia MM-ile.
 
Kui suuremal osal meeskondadest on peetud kuus kohtumist ja pidamata veel neli, on kõige intrigeerivamad ja põnevamad seisud tekkinud alagrupis B, kus Bulgaaria ja Tšehhimaa kisklevad teise koha eest. Vahe vaid üks punkt. Alagrupis C on 11 punkti peal koguni kolm meeskonda: Rootsi, Iirimaa ja Austria. Meie alagrupis madistavad Ungari ja Rumeenia teise koha eest, tagant kuklasse hingamas Türgi. Grupis E on Albaaniat teise koha pärast taga ajamas kaks jäise hingeõhuga koondist - Norra ja Island.
 
Kõige põnevam on minu arvates aga seis alagrupis F, kus on lahtine nii esimene, teine kui ka kolmas koht. Ning kus suure üllatuse ja teene tegid Portugalile ja Iisraelile põhja-iirlased, alistades märtsis lumetormi tõttu ärajäänud ja juulis uuesti peetud kohtumises Venemaa 1-0. See tulemus hoiab venelased Portugali selja taga, kuid neil on ka üks mäng vähem peetud.
 
Grupis H on üllatuslikult liidriks saanud Montenegro. Üllatuslikult seepärast, et teisel-kolmandal kohal on Inglismaa ja Ukraina, kes peaks nagu olema suuremad jalgpalliriigid kui esikohal nimetatu. Ning viimases grupis I on asi tõsine, sest Hispaania ja Prantsusmaa veavad vägikaigast alagrupi võidu nimel ja teise koha ülesanne on vaid maksimaalselt punkte koguda ja play off võita.
 
Seega peaks põnevust ja huvitavaid mänge jaguma nii sellesse reedesse kui ka järgmise nädala teisipäeva.
 
Seniks kõike paremat!!
Eesti
Teemad: