HomeJalgpall › Valmistumine MM-iks ja põhjamaine liigajalgpall

Valmistumine MM-iks ja põhjamaine liigajalgpall

2014-05-30 15:59

Suurt valikut sel nädalavahetusel ei ole. Liigadest tegutsevad Rootsi, Norra ja Soome liigad. Mõned Kesk-Euroopa liigad peavad veel viimaseid voore ja MM-iks valmistuvad koondised treeningkohtumisi.

31.05.2014, Norra vs Venemaa, kell 17.00, Ullevaal staadion, Oslo.

TonyBeti koefitsiendid: Norra 3.05; viik 3.15; Venemaa 2.30.

Norralaste jaoks on see aasta esimene kodumäng. Ja ühtlasi ka viimane kohtumine enne sügist EM-i kvalifikatsioonimängu Itaalia vastu. Venelased valmistuvad MM-iks Brasiilias, kus neid ootavad alagrupis Belgia, Alžeeria ja Lõuna-Korea.

Norralasi ei saa küll võtta kõige nõrgemate vastastena ning venelastel on juba all ka üks kohtumine Slovakkiaga. See võideti 1-0. Norrakad said samal ajal tuuseldada MM-il mustaks hobuseks saada võiva koondise käest, kelleks nimelt Prantsusmaa.  

Venemaa koondise eesotsas olev Fabio Capello on maininud, et mängud enne MM-i on mõeldud ülevaate saamiseks oma mängijatest ja tulemused ei oma nii suurt tähtsust.

Seega on norrakatel hea võimalus kodustele toetajatele meelehead teha ja rõõmsa mänguga ja positiivse tulemusega mängule vastu minna. Kui venelastel tuju ära võtta siis, ega nad eriti ei viitsi pingutada kah. Capello rõhub kindlasti tugevale kaitsele ja nii võib tulemuseks jääda ka viik.

01.06.2014, If Elfsborg vs Malmö FF, kell 18.30, Boras Arena.
 
 
Suvekuu esimesel päeval lähevad Rootsi liigas kokku tabeli esimene ja teine. Malmö külalistena on tabelit ohjanud juba liigahooaja algusest saati, Elfsborg on tabeli teisele reale roninud vaikselt ja visalt.
 
Lisaks headele tulemustele liigas on kodumeeskonna näol tegemist ka värskete Rootsi karikavõitjatega: 18. mail võideti finaali Helsingborgi 1-0. Samasuguse tulemusega alistas finalisti ka Malmö.
 
Omavahelised kohtumised on viimasel aja Lõuna-Rootsi meeskonna kasuks läinud, kuid Elfsborg on senini liigas kodukamaral vutti tagudes püsinud kaotuseta. Ja ka viike pole vastastele kingitud. Malmöl on samasugune statistika võõrsil mängides.
 
Paremaks sellises võrdluses teeb Elfsborgi vaid väravate vahe, mis kahe värava võrra positiivsem. Väravate löömisest rääkides on Malmöl kindel liider Guillermo Molins. Elfsborgil selline konkreetne liider puudub.
 
Igatahes saab väga huvitav kohtumine olema. Tulemust ja võitjat ennustada näib suhteliselt raske, kuid intuitsioon ütleb mulle, et kollased teevad helesinistel selja prügiseks.
Eesti
Teemad: