HomeJalgpall › Veelkord valikmängudest

Veelkord valikmängudest

2013-09-09 18:27

10.09.2013, Gruusia vs. Soome, kell 20.00.
 
TonyBeti koefitsiendid: Gruusia 2.40; viik 3,10; Soome 2,95.
 
I alagrupis on seis selline, et ega Soomel ja Gruusial enam mingit varianti teisele kohale ei ole. Ees troonivad valitsev maailmameister Hispaania ja tugev Prantsusmaa. Viimasena püsib hetkel Valgevene. Punkte kogutud Soomel 6, grusiinidel 5 ja Valgevenel 4. Mis sunnib mehi pingutama?
 
Esiteks oma maa esindamine on iga jalgpalluri au ja uhkus. Teiseks see, et kohast alagrupis sõltub ka järgmisel loosikorral sinu riigi paigutus. Mida kõrgemal kohal alagrupis oled, seda suurema tõenäosusega saad sa järgmisel korral „tugevamasse potti“ ja seega ka rohkem eeldatavalt nõrgemaid vastaseid. Soomlastel oleks vaja kindlasti ära hoida grusiinide võit, sest kodus suudeti ise vaid 1-1 viigistada. 
 
Möödunud reedel pigistasid grusiinid välja endast viimased mahlad, et viigistada Prantsusmaaga 0-0. Samal ajal sai Soome kodus 0-2 kaotuse Hispaanialt. Soome jalgpallis ei ole just kõige rõõmsamad päevad, Gruusia on aga peale pikki aastaid uuesti pead tõstmas. Siit ka võit mägede poegadele!
 
10.09.2013, Armeenia vs. Taani, kell 19.00.
 
TonyBeti koefitsiendid: Armeenia 3.00; viik 3,35; Taani 2,25.
 
Armeenia on valmistanud kahes viimases ametlikus valikmängus suure üllatuse. Võideti ju viimati võõrsil Tšehhit 2:1 ning alistati võõrsil Taani koguni 4:0! Taanit aga vaevab tasemel ründaja puudus. 
 
Nagu märgitud, siis Armeenia vastu jäädi kodus kuivale, Malta alistamiseks vajati kodumeeskonna poolt abi omavärava näol. Võrreldes esimese Armeenia mänguga on kaitse tugisammas ja meeskonna käimatõmbaja tõenäoliselt Agger. 
 
Parajaks pähkliks saab talle ja kogu ülejäänud kaitseliinile taas Mikhitarian ja tema kaasmaalastest nobedad ning tehnilised ründajad. Koduseinte teol võivad armeenlased veelgi tulisemalt oma oponente vastu võtta ja see omakorda annab taanlastele võimaluse teha efektiivseid vasturünnakuid. Võimalus alagrupis teisele kohale tõusta on mõlemal, lisaks veel ka Tšehhil. 
 
Kõik istuvad 9 punkti peal, Bulgaaria aga hetkel teine 10 punktiga. Pingeline olukord teeb asja põnevaks ja iga punkt võib ühe või teise meeskonna viima lähemale MM-le. Seekord kas viik või kodumeeskonna võit!
Eesti
Teemad: