HomeJalgpall › Veerandfinaalid!!

Veerandfinaalid!!

2014-04-01 10:20

Teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval toimuvad UEFA Meistrite liiga ja Euroopa liiga veerandfinaalide avakohtumised. Võtsin vaatluse alla kolmapäeval toimuva St. Germaini ja Chelsea kohtumise ja neljapäevase FC Baseli ja FC Valencia jõukatsumise.

02.04.2014, Pariisi St. Germain vs. FC Chelsea London, kell 21.45, Parc des Princes.

TonyBeti koefitsiendid: PSG 2.00; viik 3.30; Chelsea 4.00.

Suurimaks küsimärgiks Chelsea treeneritele enne kohtumist võib pidada järgmist: kuidas peatada Zlatan ja kes ja kas üldse suudab skoori teha külaliste eest? Ma ei hakka siin mainimagi väravate arvu, mida eelpool nimetatu on löönud Prantsusmaa liigas ja karikasarjas.

Mainiksin vaid, et Meistrite liigas on ta sahistanud võrku kümnel korral. Talle sekundeerivad Cavani nelja ja Marquinhos kolme väravaga. Chelsea poolelt on selles arvestuses parimateks Etò ja Torres kolme tabamusega.

Üldiselt näen suurt võimalust Pariisi meeskonnal. Üle lahe vastastel on võimalus distsiplineeritud kaitse korral ja seda Mourinho meeskonnad oskavad. Vasturünnakutele ja Etò oskusele väravaid lüüa lootes see kohtumine kulgebki.

Zlatan ja tema meeskonna kaaslased peavad lahti muukima kaitse, mida paljud meeskonnad on tähtsates kohtumistes üritanud, kuid tulutult. Ei imestaks sugugi kui kohtumine Pariisis lõpeks viigiliselt 0-0 ja edasipääsu selgitaks mäng Londonis.

Mängud võidetakse ja kaotatakse keskväljal ja kui Zlatan värava lähistel üldse palli ei saa, siis on võimalus ka Chelseal. Aga eeldan esimeses kohtumises kodumeeskonna edu.

03.04.2014, FC Basel vs FC Valencia, kell 22.05, St Jakobs Park.

TonyBeti koefitsiendid: Basel 3.10; viik 3.30; Valencia 2.25.

FC Basel on märkamatult roninud juba UEFA Euroopa Liiga veerandfinaali. Suur teene selles on peatreener Murat Yakinil. Ise kunagi väga kõrgel tasemel, nii klubi kui koondise eest mänginuna, tunneb ja teab ta mida on vaja edu saavutamiseks teha.

Euroopa liigasse oldi „sunnitud kukkuma“ peale seda kui Meistrite liiga alagrupis jäädi Chelsea ja Schalke 04 selja taha kolmandale kohale.

Play off-ides alistati Tel Aviv ja Salzburg. Valencia purjetas Euroopa liiga alagrupist kindlalt esimesena edasi, misjärel alistati Kiievi Dynamo ja Ludogrets suhteliselt kindlalt. Nüüd on mõlemal vastas kraadi võrra kangem seltskond jalgpallureid.

Valencia kasuks räägib vaid La Liga tugevus võrreldes Baseli ja Šveitsi liigaga. Kuigi viimase aja tulemused ei ole neil seal kuigi kiita. Basel on saanud oma põhimängijate ja varumängijatega roteerida ja kui vaja, siis neile puhkust anda.

Liigas ollakse kindlalt esimesed ja seda ilma suurema ohuta teiste poolt. Basel peab esimeses kohtumises maksimaalselt hea tulemuse välja mängima, et Hispaaniasse sõites oleks millelegi toetuda. Seekord on oodata üllatust Baseli poolt!

Eesti
Teemad: